Buxus zimostráz 25-30cm 30 kč, Okrasné a ovocné dřeviny, travní koberce, trvalky a pokojové rostliny

ABC Zahrady.eu

Buxus zimostráz 25-30cm 30 kč - detail produktu

katalog zboží > Živé ploty > Listnaté keře na živý plot

obrázek 1

Buxus zimostráz 25-30cm 30 kč

Cena: 30,- Kč (vč. DPH)
Dostupnost: do týdne

Popis:

Zimostráz vždyzelený (Buxus sempervirens), výška sazenice 15-20 cm.

Buxus dorůstá výšky až 3 metrů. Listy jsou podlouhle vejčité, dlouhé asi 2 a široké asi 1 cm, krátce zašpičatělé a na zimu neopadají. Svrchu jsou lesklé, tmavozelené, na rubu žlutozelené. Květy jsou drobné a nenápadné, kvete v březnu až dubnu. Buxus sempervirens je velmi dekorativní stálezelená neopadavá dřevina, která je v zahradách využívaná již od Antiky.

Buxus je výtečný keř velmi vhodný k vytváření hustých, kompaktních a neprůhledných živých plotů. Keře rostou trochu pomaleji, ale v úžasném plném a hustém tvaru. Buxusům se daří ve stínu  i na plném slunci, snáší dobře i vyšší teploty letních měsíců a i městský smog. je odolný vůči mrazům a nejlépe prospívá v mírně alkalických půdách.

Je vhodný na živé ploty - 4 až 5 rostliny na metr. Výborně snáší řez – používá se i na zajímavé stříhané solitéry. Rovněž lze sázet buxusy do tzv. trojsponu, tedy vlastně do dvou řad. Poprvé buxusy zastřihneme do požadovaného tvaru po 3 letech po výsadbě, pak většinou již jen jednou ročně.

 

Také nabízíme žlutolistou variantu Buxus aurea, která má zjara až svítivě žluté mladé přírůstky, které nejpozději do léta prakticky zezelenají a do podzimu se pak již jedná o zelený keř. Pokud sháníte také  tuto variantu, prosím uveďte do mailu. Jinak běžně zasíláme zelenou formu.

 

Rostliny jsou hrnkované a dobře prokořeněné sazenice.

Buxus je neopadavá dřevina  velmi vhodná na živé ploty – 20 cm, sázíme nejméně 4 ks na metr. Zelená forma.

 

Zboží Cena Kusů
Buxus zimostráz 25-30cm 30 kč 30,- Kč
koupit